Seznam škol ze všech krajů v České republice

Vyhledávač českých škol

Základní škola a mateřská škola Basic, o.p.s.

  287x zobrazeno   Školní družina   Jídelna - výdejna

Informace o škole

IČO:28293240
Ulice a č.p.:Šujanovo náměstí 356/1
Město:Brno
PSČ:60200
Kraj:Jihomoravský kraj

Kontaktní informace

Ředitel:Mgr. Jan Klaška
Dat.schránka:nkxquzq
Telefon:773 826 166
E-mail:brno@skolabasic.cz
Web:http://www.skolabasicbrno.cz

Popis školy

Jsme soukromá, alternativní škola se zaměřením na výuku praktických vědomostí a dovedností. Poskytujeme dětem bezpečné prostředí a individuální přístup. Respektujeme skutečné potřeby dětí.

  • Naprosto individuální přístup

V každé třídě je max. 12 žáků. Ke každému z nich přistupujeme individuálně: nejenom k jejich osobnosti, předpokladům, oborové orientaci či povaze, ale také ve výuce. Každé dítě pracuje svým vlastním tempem na své úrovni. Z výuky si tak každý odnese maximum.

  • Děti jsou v bezpečném prostředí

Dbáme na to, aby se u nás děti cítily naprosto bezpečně. Našim učitelům mohou plně důvěřovat, a nebát se jim proto cokoliv říct. Žáky netrestáme! Místo toho jim ukazujeme důsledky jejich činů a vedeme je k tomu, aby za ně nesli zodpovědnost.


  • Kvalitní výukový plán

Každý žák má svůj učební plán, který odpovídá školnímu vzdělávacímu programu v daném ročníku. Učíme tak, aby všichni učivu rozuměli a byli schopni jej používat v praxi. Díky naši učební metodě poskytujeme každému potřebný čas na osvojení učiva.

  • Vzájemná pomoc žáků a pedagogů

Díky našemu etickému přístupu se na nás děti obracejí s jakýmkoliv problémem. Nabízíme propojené předměty i samostatnou výuku s vyškolenými učiteli. Kvalitní asistenti pedagogů se věnují nadstandardní péči dětem, které to aktuálně potřebují.


Každé pololetí nabízíme širokou nabídku kroužků. V rámci výuky navštěvujeme s dětmi různá střediska, muzea, galerie, divadla. Jezdíme na školní výlety, školy v přírodě, lyžařské kurzy a mladší žáci chodí do plavání.

Žáci 6. až 9. ročníku mají 1x týdně tzv. studijní seminář, ve kterém se učí samostatně studovat, osvojují si svoje strategie učení a plánují své studijní činnosti tak, aby získali co nejvíce vědomostí a dovedností a vše dotáhli do zdárného konce.

Pro informativní schůzku nám napište e-mail na [email protected].

Fotografie školy

Škola nemá službu aktivní

Mapa

Nejsou tyto informace aktuální? Prosíme, dejte nám o tom vědět. Děkujeme