Gymnázium Karla Sladkovského, Praha 3, Sladkovského náměstí 8

Seznam českých škol

Gymnázium Karla Sladkovského, Praha 3, Sladkovského náměstí 8

  268x zobrazeno   Školní jídelna

Gymnázium Karla Sladkovského, Praha 3, Sladkovského náměstí 8 se nachází na adrese Sladkovského náměstí 900/8, Praha 3.

Gymnázium Karla Sladkovského, Praha 3, Sladkovského náměstí 8 přináší každý den něco nového a inspirativního, což je důležité na cestě k vzdělání a osobnímu rozvoji. Pro více informací můžete kontaktovat tuto školu na telefonním čísle 222 721 118 nebo přes e-mailovou adresu info@gykas.cz. Rovněž je možné navštívit školu na dni otevřených dveří, který je prováděn každoročně.

Informace o škole

IČO:61385131
Ulice a č.p.:Sladkovského náměstí 900/8
Město:Praha 3
PSČ:13000
Kraj:Hlavní město Praha

Kontaktní informace

Ředitel:Mgr. Tomáš Hušek
Dat.schránka:cci28ad
Telefon:222 721 118
E-mail:info@gykas.cz
Web:http://www.gykas.cz

Popis školy

Gymnázium Karla Sladkovského je škola, jejímž cílem je předání kvalitního vzdělání a rozvoj dovedností schopností, které potřebuje člověk ve 21. století. Snažíme se zaměřovat na rozvoj spolupráce, komunikace, práce s informacemi či sebevzdělávání. Průběžně aktualizujeme obsahovou náplň předmětů, aby výuka odrážela současný vývoj ve vědě a společnosti. Učební plán vychází ze ŠVP a z generalizovaného učebního plánu MŠMT ČR. Disponibilní hodiny jsou využity zejména k úpravám učebního plánu v posledních dvou letech studia. Jedná se o nabídku volitelných předmětů, která umožňuje studentům získat vzdělání nad rámec běžných hodin a připravit se dobře ke studiu na vysoké škole. Studenti mohou využívat rozsáhlou školní knihovnu, knihovny cizojazyčné literatury, technickou knihovnu, studovnu, odborné laboratoře chemie a biologie, pracovnu informatiky a studovnu, posilovnu a školní hřiště. Gymnázium Karla Sladkovského je jedním z nejstarších pražských gymnázií. Škola byla založena 24. 10. 1896 a sídlí v budově, která byla postavena v roce 1899. Nabízí osmiletý a čtyřletý studijní program všeobecného zaměření. 

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

Gymnázium Karla Sladkovského, Praha 3, Sladkovského náměstí 8 fotografie

Škola nemá službu aktivní

Gymnázium Karla Sladkovského, Praha 3, Sladkovského náměstí 8 Sladkovského náměstí 900/8, Praha 3



Význam výběru správné školy pro vaše dítě

Výběr mateřské školy, základní školy a střední školy je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, které rodiče musí učinit. Instituce jako je Gymnázium Karla Sladkovského, Praha 3, Sladkovského náměstí 8 tvoří základní kameny vzdělání a hrají klíčovou roli v utváření budoucnosti dítěte. Dítě zde stráví významnou část svého raného života, a proto je nesmírně důležité dbát na to, aby byla vybrána taková škola, která mu poskytne nejen kvalitní vzdělání, ale také bezpečné a podporující prostředí.

Mateřská škola: První krok do světa vzdělávání

Mateřská škola je první institucí, kde se dítě setkává se strukturovaným vzděláváním. Tato fáze je klíčová pro rozvoj sociálních dovedností, sebevědomí a základních akademických schopností. Důležité je, aby dítě chodilo do školy s radostí a nadšením. Vybírejte školu, která nabízí laskavé a podpůrné prostředí, kde se dítě může cítit bezpečně a šťastně.

Základní škola: Budování pevných základů

V základní škole dítě získává základní znalosti a dovednosti, které budou tvořit základ pro jeho další vzdělávací cestu. Je důležité, aby dítě bylo na škole spokojené a cítilo se tam dobře. Kvalitní učitelský sbor, moderní vybavení a pestrá nabídka mimoškolních aktivit mohou výrazně přispět k pozitivnímu zážitku ze školní docházky. Dbát na to, aby dítě nebylo vystaveno nadměrnému stresu, je klíčové pro jeho duševní pohodu a celkový rozvoj.

Střední škola: Výběr správného oboru

Po ukončení základní školy je čas na výběr střední školy a oboru, který bude dítě studovat. Tento výběr by měl být založen nejen na akademických výsledcích, ale také na zájmech a vášních dítěte. Studium oboru, který dítě baví, může být motivující a inspirující, což povede k lepším výsledkům a spokojenosti. Důležité je, aby dítě nebylo vystaveno nadměrnému stresu a cítilo se ve škole dobře.

Zaměření na duševní zdraví

V průběhu celého vzdělávacího procesu je nezbytné dbát na duševní zdraví dítěte. Dítě by nemělo navštěvovat školu, která by pro něj byla zdrojem nadměrného stresu nebo kde by se cítilo nešťastně. Podpora ze strany rodičů, učitelů a spolužáků může výrazně ovlivnit jeho školní zážitky a celkovou pohodu.

Šťastné školní roky

Doufáme, že jsme vám pomohli s výběrem té správné školy pro vaše dítě a přejeme mu, aby mělo ve vzdělání plno zdaru a užitých let. Věříme, že Gymnázium Karla Sladkovského, Praha 3, Sladkovského náměstí 8 by mohla být tou školou, na kterou bude vaše dítě v dobrém vzpomínat. Je důležité věnovat čas a energii do výběru správné školy, protože správná volba může zásadně ovlivnit budoucnost vašeho dítěte.

Nejsou tyto informace aktuální? Prosíme, dejte nám o tom vědět. Děkujeme

Přihlášení pro školy:

E-mail je nutné vyplnit správně
Zadejte heslo