Střední škola, základní škola a mateřská škola pro zdravotně znevýhodněné, Brno, Kamenomlýnská 2

Seznam českých škol

Střední škola, základní škola a mateřská škola pro zdravotně znevýhodněné, Brno, Kamenomlýnská 2

  220x zobrazeno   Školní družina   Školní klub   Školní jídelna   Jídelna - výdejna

Střední škola, základní škola a mateřská škola pro zdravotně znevýhodněné, Brno, Kamenomlýnská 2 se nachází na adrese Kamenomlýnská 124/2, Brno.

Střední škola, základní škola a mateřská škola pro zdravotně znevýhodněné, Brno, Kamenomlýnská 2 přináší každý den něco nového a inspirativního, což je důležité na cestě k vzdělání a osobnímu rozvoji. Pro více informací můžete kontaktovat tuto školu na telefonním čísle 543 212 612 ,721231781 nebo přes e-mailovou adresu sekretariat@sss-ou.cz. Rovněž je možné navštívit školu na dni otevřených dveří, který je prováděn každoročně.

Informace o škole

IČO:65353650
Ulice a č.p.:Kamenomlýnská 124/2
Město:Brno
PSČ:60300
Kraj:Jihomoravský kraj

Kontaktní informace

Ředitel:Ing. Soňa Šestáková
Dat.schránka:tgwya9d
Telefon:543 212 612 ,721231781
E-mail:sekretariat@sss-ou.cz
Web:http://www.kamenomlynska.cz

Popis školy

Naše škola se skládá z pěti částí a je jedním z největších vzdělávacích zařízení pro zdravotně znevýhodněné v České republice. Jsme schopni na žáky působit od útlého dětství až po jejich dospělost. Výhodou je, že se žáci pohybují ve stále stejném prostředí. Součástí rozlehlého areálu je mateřská škola, základní škola, základní škola speciální, střední škola
a speciálně pedagogické centrum pro zrakově postižené
. Poskytujeme vzdělání dětem a žákům s mentálním, tělesným
a zrakovým postižením, závažnými vadami řeči a vývojovými poruchami učení a chování. Našimi žáky jsou i děti se souběžným postižením více vadami a autismem. Na školu může být žák přijat pouze na základě doporučení školského poradenského zařízení (PPP či SPC). Školní motto zní „Vzděláváme pro život, vzděláváme s individuální péčí.“

Střední škola nabízí tři maturitní obory - Masér sportovní a rekondiční (69-41-L/02), Obchodní akademie (63-41-M/02), Sociální činnost (75-41-M/01) a tři učební obory - Rekondiční a sportovní masér (69-53-H/01), Pečovatelské služby (75-41-E/01), Prodavačské práce (66-51-E/01).

 

Střední škola, základní škola a mateřská škola pro zdravotně znevýhodněné, Brno, Kamenomlýnská 2 fotografie

Škola nemá službu aktivní

Střední škola, základní škola a mateřská škola pro zdravotně znevýhodněné, Brno, Kamenomlýnská 2 Kamenomlýnská 124/2, BrnoVýznam výběru správné školy pro vaše dítě

Výběr mateřské školy, základní školy a střední školy je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, které rodiče musí učinit. Instituce jako je Střední škola, základní škola a mateřská škola pro zdravotně znevýhodněné, Brno, Kamenomlýnská 2 tvoří základní kameny vzdělání a hrají klíčovou roli v utváření budoucnosti dítěte. Dítě zde stráví významnou část svého raného života, a proto je nesmírně důležité dbát na to, aby byla vybrána taková škola, která mu poskytne nejen kvalitní vzdělání, ale také bezpečné a podporující prostředí.

Mateřská škola: První krok do světa vzdělávání

Mateřská škola je první institucí, kde se dítě setkává se strukturovaným vzděláváním. Tato fáze je klíčová pro rozvoj sociálních dovedností, sebevědomí a základních akademických schopností. Důležité je, aby dítě chodilo do školy s radostí a nadšením. Vybírejte školu, která nabízí laskavé a podpůrné prostředí, kde se dítě může cítit bezpečně a šťastně.

Základní škola: Budování pevných základů

V základní škole dítě získává základní znalosti a dovednosti, které budou tvořit základ pro jeho další vzdělávací cestu. Je důležité, aby dítě bylo na škole spokojené a cítilo se tam dobře. Kvalitní učitelský sbor, moderní vybavení a pestrá nabídka mimoškolních aktivit mohou výrazně přispět k pozitivnímu zážitku ze školní docházky. Dbát na to, aby dítě nebylo vystaveno nadměrnému stresu, je klíčové pro jeho duševní pohodu a celkový rozvoj.

Střední škola: Výběr správného oboru

Po ukončení základní školy je čas na výběr střední školy a oboru, který bude dítě studovat. Tento výběr by měl být založen nejen na akademických výsledcích, ale také na zájmech a vášních dítěte. Studium oboru, který dítě baví, může být motivující a inspirující, což povede k lepším výsledkům a spokojenosti. Důležité je, aby dítě nebylo vystaveno nadměrnému stresu a cítilo se ve škole dobře.

Zaměření na duševní zdraví

V průběhu celého vzdělávacího procesu je nezbytné dbát na duševní zdraví dítěte. Dítě by nemělo navštěvovat školu, která by pro něj byla zdrojem nadměrného stresu nebo kde by se cítilo nešťastně. Podpora ze strany rodičů, učitelů a spolužáků může výrazně ovlivnit jeho školní zážitky a celkovou pohodu.

Šťastné školní roky

Doufáme, že jsme vám pomohli s výběrem té správné školy pro vaše dítě a přejeme mu, aby mělo ve vzdělání plno zdaru a užitých let. Věříme, že Střední škola, základní škola a mateřská škola pro zdravotně znevýhodněné, Brno, Kamenomlýnská 2 by mohla být tou školou, na kterou bude vaše dítě v dobrém vzpomínat. Je důležité věnovat čas a energii do výběru správné školy, protože správná volba může zásadně ovlivnit budoucnost vašeho dítěte.

Nejsou tyto informace aktuální? Prosíme, dejte nám o tom vědět. Děkujeme

Přihlášení pro školy:

E-mail je nutné vyplnit správně
Zadejte heslo