Seznam škol ze všech krajů v České republice.

Nejlepší a nejnavštěvovanější vyhledávač českých škol.

Mateřská škola, Jinačovice, okres Brno-venkov, příspěvková organizace

  102x zobrazeno   Jídelna - výdejna

Informace o škole

IČO:70987467
Ulice a č.p.: 83
Město:Jinačovice
PSČ:66434
Kraj:Jihomoravský kraj

Kontaktní informace

Ředitel:Hana Urbanová
Dat.schránka:thkuzxs
Telefon:511 112 468
E-mail:materska_skola.jinacovice@seznam.cz
Web:http://www.msjinacovice.cz

Popis školy

Mateřská škola je umístěná přímo v centru obce Jinačovice. Byla založena již 1. 5. 1950.   Nachází se v 1. patře bývalé základní školy. V přízemí, je součástí budovy také obecní úřad, pošta, sál, a knihovna. Součástí školy je školní jídelna-výdejna, jídlo dovážíme ze Školní jídelny Heyerovského 32, v Brně-Bystrci.

Obec Jinačovice má velmi hezké okolí, přírodu a lesy, které využíváme k pobytům venku, procházkám a výletům do okolí.

Třída a herna jsou velké a prostorné. Postupně obměňujeme a vybavujeme třídu takovým nábytkem, který umožňuje dětem volný výběr hraček.

Naše mateřská škola je jednotřídní, s věkově smíšeným kolektivem dětí tj. obvykle od 3 do 6 let, případně staršími s odkladem školní docházky. Třída je naplněna do počtu 28 dětí.

V současnosti s dětmi pracují 2 kvalifikované pedagogické pracovnice, 1 asistentka pedagoga, 1 školní asistentka, které pomáhají učitelkám při dopoledních a odpoledních činnostech a 1 provozní pracovnice.

Mateřskou školu chápeme jako součást širší komunity a snažíme se o způsob výchovy, který vede ke zdravým životním postojům a demokratickým zásadám chování a jednání člověka.

V roce 2010 byla mateřská škola přijata do sítě programu Mateřských škol podporující zdraví. Na základě evaluace bylo škole opětovně potvrzeno (září 2016), Státním zdravotním ústavem její setrvání v uvedeném programu.

Fotografie školy

Škola nemá službu aktivní

Mapa

Nejsou tyto informace aktuální? Prosíme, dejte nám o tom vědět. Děkujeme